Сторінка музичного керівника «Незвичайний погляд на музику»


29 Січень, 2017


"Незвичайний погляд на музику"

Музика супроводжує малюка протягом всього дня:лагідно пробуджує,піднімаючи на зарядку;запрошує до таночка;навіює добрі почуття і врешті-решт, заколисує ввечері.Але,щоб мудро скористатися силою музики, треба розуміти коли і який твір запропонувати дітям для слухання, а який твір-як фон для іншої діяльності, коли музика може зашкодити дитячому здоров′ю і які твори чинять на нього негативний вплив. Існує,навіть, психокорекцій ний напрям у медицині і психології-музикотерапія,за допомогою якого лікують різні психосоматичні і психоемоційні відхилення у дитини.

До речі, у штаті Флорида для всіх дітей,які навчаються у різних закладах є обов′язковими півгодини класичної музики на день. Музику сприймають навіть глухі люди, тому що звуки створюють енергетичні поля, які змушують резонувати кожну клітину нашого організму.

Благотворно впливає на основні функції організму дітей і дорослих класична музика,бо вона написана в ритмі роботи серця (60-70 уд/хв.) А от музика дискотек часто відповідає ритму 150-170 уд/хв. І негативно позначається на здоров′ї слухачів, плюс додатково низькочастотні звуки ударних інструментів. Частота близько 130-150 уд/хв. Потрапляє в смугу «шаманських» і збігається з частотою дельта-хвиль головного мозку, пов′язаних зі станом глибокого трансу, коми і може бути небезпечною, а саме вона часто звучить на дискотеках! Коли в англійському місті Ньюкаслі служба безпеки метро замінила трансльовану раніше рок-музику на класичні мелодії,кількість випадків вандалізму і агресії на станціях зменшилась удвічі!

Під впливом спокійної мелодії поглиблюється і уповільнюється дихання, мозок людини отримує необхідний відпочинок. Під музику швидких, танцювальних ритмів дихання стає неритмічним, що може привести до поверхневого мислення і до помилок. А швидка і гучна музика може створювати ефект,коли стає важко дихати. Так,наприклад, діють деякі твори Вагнера.

Процес музичного враження не обмежується часом сприйняття твору. Після закінчення його звучання людина продовжує переживати музику на рівні слухових уявлень.

0 Коментарі

Всі коментарі

Додати

Залишити свiй коментар