Система фізкультурно - оздоровчої роботи в ПШ №42 Рухливі ігри на подвір’ї взимку


Рухлива гра є одним з найважливіших засобів фізичного виховання дітей дошкільного віку. Вона сприяє фізичному, розумовому, моральному й естетичному розвитку дитини. Різноманітні рухи і дії дітей під час гри на свіжому зимовому повітрі  ефективно впливають на діяльність серцево-судинної і дихальної систем, сприяють зміцненню нервової системи, рухового апарату, поліпшенню загального обміну речовин, підвищенню діяльності всіх органів і систем організму людини, збуджують апетит і сприяють міцному сну. За допомогою зимових рухливих ігор  забезпечується всебічний фізичний розвиток дитини та  загартування організму в цілому. А загартування, як відомо,  чинить опір різним простудним  та вірусним захворюванням. Тож радійте цьогорічній сніжній зимі та  грайте на здоров’я!

Зимові   рухливі   ігри на вулиці

                                        

1. «Чудо – санчата»  Діти ( 6-8 чол.) утворюють шеренгу з відстанню оди від одного і сідають верхи на свої санчата тримаючи ноги по бокам, а руками за санчата, мотузку прибрати щоб не заважала. За сигналом, діти їдуть вперед, відштовхуючись ногами на певну відстань і повертаються назад  до лінії старту.

2. «Веселі черепашки» Так само тільки на сані сідають парами і їдуть тільки вперед до лінії фінішу .

 

3. «Довези подарунок від діда Мороза»  Естафета з льодянками.

 2-4 команди дітей, капітани тримають мотузку прив’язану до льодянки, на якій стоїть коробка-подарунок. За сигналом діти везуть за собою  льодянки, об’їжджають ялинку  чи  фішку і повертаються назад, передаючи мотузку наступному  гравцю. Головна задача -  не загубити подарунок.

4. «Коні везуть санчата»  Естафетна гра. 2-4 команди дітей які стоять трійками – 2 коня, 1- пасажир, 1 санчата. За сигналом «коні» везуть свого їздового, об’їжджають «пеньки» і повертаються назад, передаючи санки іншій трійці дітей. Гра продовжується доти, поки всі побудуть їздовим.

 

5. «Івасик – Телесик» Естафетна гра .

Дорослі або старші діти менших катають на  лопатах для снігу дітей .

6. «Попади  в обруч» 2-3 команди дітей кидають сніжки поточним методом у горизонтальну або вертикальну ціль.

7. «Спритні сніголіпи»  Естафетна гра.

3-4 команди дітей, у кожної сніголіпка. За сигналом діти біжать до кучугур снігу. Хапають сніголіпкою (лопатою) сніг і біжать назад, викладаючи сніжку на піднос, який стоїть поряд з командою. Яка команда зробить  швидше і красивіші сніжки.

8.     «Сеанс одночасної гри» Естафета.

2 команди з великими лопатами, 2 з великими мітлами. За сигналом двоє дітей біжать, везучи перед собою лопату, а двоє верхи на мітлі. Оббігають фішки і повертаються назад, передаючи атрибут.

       9. «Снігоочисні машини» Можна командами, а можна шеренгою по 4-5 гравців. За сигналом, діти обпираються руками позаду санчат (мотузка прив’язана до сидіння) і ковзаючи ними перед собою їдуть вперед на певну відстань і назад. (увага Т.Б.!- на санки краще покласти покривало  - ризик що дитина може вдаритися обличчям об санки).

       10. «Тюлені»  Діти лягають на санки животом, ноги разом, а руками відштовхуються по вкритій снігом землі. (потрібні або рукавиці які не промокають, або якийсь предмет у руки щоб ним відштовхуватися).

11. «Хованки»  гра з великими санчатами у вигляді тарілок.

Діти бігають довільно  а за сигналом ховаються за тарілки ,кому не вистачило  –програв.

 
0 Коментарі

Всі коментарі

Додати

Залишити свiй коментар