Методична скарбничка Консультація для батьків "Читаємо всією родиною"


29 Квітень, 2021

Консультація для батьків "Читаємо всією родиною"

Читаємо всією родиною

(консультація для батьків)


Читання повинно займати в житті дитини важливе місце. Прилучення до книги – одна з основних завдань художньо-естетичного виховання дитини. Знайомство дитини з кращими зразками світової літератури має починатися з перших років життя.
Відкриваючи дитині книгу – Ви відкриваєте йому світ. Ви змушуєте його розмірковувати, насолоджуватися і дізнаватися якомога більше. Ви допомагаєте йому добре вчитися в школі і в один прекрасний день знайти цікаву роботу. Але, перш за все, Ви насолоджуєтеся часом, проведеним разом з ним.

Сімейне читання-це найкращий вид колективного спілкування. У дітей, чиї батьки люблять читати, швидше розвинеться смак до читання, ніж у тих, чиї батьки не подають їм у цьому приклад. Коли батьки читають разом з дітьми, це зближує їх, а також допомагає малюкові краще засвоювати зміст прочитаного.
Питання, як прищепити дитині любов до читання, хвилює багатьох батьків. Однозначної відповіді немає, хоча є ряд загальних правил і рекомендацій.
Перш за все, треба розвинути власну культуру читання. Вибачте, але якщо весь вільний час мама дивиться сльозливі серіали, а тато – спорт, і єдині книги в будинку – кулінарна, журнал мод і кілька детективів, то не чекайте, що дитина виявиться книголюбом.Поради батькам
Ø Визначте коло читацьких інтересів своїх дітей,обдумано підходите до вибору книжок.
Ø Книги, які ви читаєте з дітьми, повинні відповідати віку вашої дитини.
Ø Намагайтеся, по можливості, частіше розмовляти з дітьми про прочитаних книгах, організуйте спільне читання вголос. Це принесе неоціненну користь і дошкільнятам, і дітям більш старшого віку.
Ø Читайте дітям книги за тематикою, що їх цікавлять. Їм подобаються тварини, спорт або чари? Здивуйте їх книгами та журналами, які дозволяють отримати найбільш повні знання з їх інтересам.
Ø Допоможіть створити йому невелику, але добре підібрану бібліотеку з кращих творів дитячих письменників. Це сприяє розвитку любові до читання та бережливого ставлення до книги.
Ø Прищеплюйте дітям гігієнічні навички і звички: не дозволяйте їм читати лежачи, під час їжі. Привчайте їх по закінченні читання класти книжку на місце.
Ø Виховуйте дбайливе ставлення до книги. Дитина повинен твердо засвоїти правила поводження з книгою: не можна перегинати книжку, класти в неї олівці, ручки та інші предмети – від цього псується обкладинка, відриваються і випадають листи.
Ø Читайте Вашим дітям. Намагайтеся читати їм щодня в один і той же час. Дуже підходить для цього час перед відходом до сну.
ØПусть Ваші діти бачать, як Ви читаєте. Це найкращий спосіб показати їм, що читання важливо і для Вас, і Ви насолоджуєтеся їм.
ØПросите старших дітей читати молодшим. Старші будуть пишатися наданим їм довірою і з задоволенням демонструвати отримані навички. Молодші захочуть читати так само, як їхні старші брати, сестри або друзі.
Ø Ходіть разом в бібліотеку. Попросіть бібліотекаря допомогти Вашій дитині знайти потрібну книгу. Запишіться в бібліотеку самі, і тоді Ви зможете брати книгу для сімейного читання додому.


Переваги, які дає вміння добре читати
Ø читає – вміє узагальнювати, робити висновки і припущення. Діти, які добре читають, в школі відразу показують хороші результати.
Ø Чим більше дорослі читають, розмовляють зі своїми дітьми, тим багатшою буде їх словниковий запас, що допоможе дитині навчитися розуміти і засвоювати інформацію
Ø Якщо протягом навчання діти продовжують черпати інформацію з книг, то згодом витримують будь-які екзамени та тести.
Ø У дітей, які читають добре – виникає уявна картинка прочитаного. Тому вони краще запам’ятовують деталі, з більшою охотою читають для себе, свого задоволення. Розвивається пам’ять, уяву.


Як почати сімейне читання
Спочатку, шановні дорослі, самі прочитайте книгу, яку хочете запропонувати дитині, і визначте її цінність: що дає книга серця і розуму дитини, у чому краса книги, які епізоди книги вам запам’яталися і чому.
Читайте разом з дітьми. Пам’ятайте слова Я. Корчака: «Сімейне читання тонкою ниткою з’єднує одну душу з іншого, і тоді народжується спорідненість душі».

Не поспішайте розлучитися з прочитаною книгою:
· Найпростіший шлях: зробити ілюстрації до прочитаних казок (інших книг), намалювати портрети улюблених героїв.
· Можна «оживити» героїв книг, виліпити їх з пластиліну, глини, пошити з клаптиків тканини, зв’язати, склеїти з паперу і картону і т. д.
· А ще можна влаштувати домашній або маленький театр і розіграти в ньому улюблені казки.
· І, звичайно, якщо вам і вашим дітям не хочеться розлучатися з улюбленими героями, то казку можна продовжити самим або придумати нову.