Група "Перлинка" Розвивальне читання за методикою Л.Шелестової


01 Квітень, 2020

Розвивальне читання за методикою Л.Шелестової

Один з парадоксів нашого часу: знати і вміти треба неодмінно більше, ніж раніше, а функціональні можливості організму людини залишаються незмінними з часів Давнього Риму. Що робити? Можливо, підвищити інтенсивність навчання дітей? Але вони і так знесилені шкільним навантаженням, ледве ввечері дістаються до ліжка. Підвищити якість навчання, різко покращити і урізноманітнити навчальні посібники, залучити талановитих педагогів? Знадобляться великі витрати. Це нереально. Піклування про дітей поки частіше декларується, ніж реалізується.

Ще одна проблема - прогресуюче погіршення здоров’я населення, особливо дітей. Більше, ніж у 80% школярів відмічаються відхилення від норми. Але всі батьки мріють, щоб їх діти виросли здоровими, розумними, добрими, щасливими. Навіть, якщо природа не наділила їх богатирським здоров’ям, а оточуючий світ жорстокий і скупий на життєві цінності.

Як же бути? Чи можуть рядові (але не байдужі!) педагоги, допитливі батьки досягнути вражаючих результатів у ранньому розвитку здібностей дитини до читання, письма. Було б чудово, якби одночасно з навчанням грамоті діти відчували радість пізнання, самоствердження, отримували позитивний заряд, які дарує захоплююча гра.

Мрії? Ні, реальність! Реальність перевірена досвідом педагогів - прихильників методики «Розвивальне читання» Л. Шелестової.

Під час навчання дітей дошкільного віку читання за авторською ме­тодикою Л. Шелестової «Розвивальне читання» розвиток малят (інтелек­туальний, мовленнєвий, чуттєвої сфери, сенсорики, моторики тощо) по­єднується із задоволенням їхніх потреб та інтересів, а отже, викликає по­зитивні емоції. Перед дітьми не ставиться завдання якнайшвидше ово­лодіти технікою читання, а завдання вихователя — викликати позитив­ні емоції, радісний настрій, бажання виконувати ігрові вправи та завдан­ня. Діти виконують пізнавальні завдання, використовуючи різні види ді­яльності (малювання, ліплення, конструювання, аплікація, співи).

За допомогою навчально-розвивального посібника Л. Шелестової «Вчимося читати» (має гриф «Схвалено Міністерством освіти і науки України») діти легко та із задоволенням навчаються читати. Ігрові впра­ви зацікавлюють дітей яскравими малюнками, на яких зображені при­вабливі та кумедні тваринки, метушливі птахи, усміхнені діти та безліч різних кольорових предметів, які захоплюють веселими барвами й каз­ковими сюжетами.

Запропоновані завдання діти виконують природно, невимушено, з цікавістю та бажанням досягти результату. Ігрові ситуації, загадковість сюжету спонукають дитину до дії, вселяють оптимізм, позитивні емоції,

впевненість у собі. Вдало підібрані завдання розширюють знання дітей про навколишній світ, розвивають логічне мислення, збагачують актив­ний і пасивний словник малят, розвивають фонематичний слух, мов­леннєве дихання, дрібну моторику, пам’ять, увагу. Граючись, діти за­кріплюють знання про кольори та їх відтінки, предмети побуту, навчаються класифікувати предмети, систематизувати й аналізувати, робити елементарні узагальнення.

Щоб краще ознайомити дітей із буквами та складами, малят до­лучають до виготовлення ігрового матеріалу. Діти з радістю вирізають і наклеюють склади на «рибки», «листочки», «мушлі» тощо. У процесі ігор із буквами та складами діти постійно повторюють їх, конструюють слова, вигадують чистомовки на потрібний склад, підбирають до слів рими, придумують цікаві історії.

Працюючи за цією методикою, педагоги ставлять за мету: виклика­ти у дітей інтерес до читання, використовуючи розвивальні завдання, вправи, ігрові ситуації; ознайомити їх із буквами; навчити чигати скла­ди та слова; розширити уявлення про навколишній світ.

У процесі навчання дітей читанню вирішуються також такі завдання як:

• розвиток логічного мислення та інтелектуальних здібностей дітей у процесі навчання читання й виконання інтелектуальних завдань, вправ, ігор;

• сприяння об’єднанню дітей у колектив у процесі спільної мовлен­нєвої діяльності;

• розвиток мовленнєво-творчих здібностей, формування відповідних умінь і навичок злитого читання;

·         удосконалення артикуляції звуків та автоматизація їх вимови у складах, словах, фразах, розвиток фонематичного слуху;

Авторська методика Л.Шелєстової допоможе будь-якому вихователеві і досвідченому, і тому, який лише починає свій шлях до серця дитини, адже в ній є все необхідне: конспект заняття та весь дидактичний матеріал, аби якісно й творчо провести заняття з дітьми.


0 Коментарі

Всі коментарі

Додати

Залишити свiй коментар