Група "Метелик" Розвиваємо дошкільнят


27 Березень, 2020

Розвиваємо дошкільнят: 4 типи ігор для розвитку логічного мисленняУ віці 4-5 років діти уже мають розуміти, як утворюються причинно-наслідкові зв’язки, що об’єднує різні предмети, та чим вони відрізняються. Щоб набути таких навичок, вони мають грати у правильні ігри

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ? 

У 4-5-річних дітей слід розвивати такі розумові операції:

– аналіз;

– синтез;

– класифікацію;

– порівняння;

– узагальнення;

– порядок дій;

– орієнтування в просторі.

ДИДАКТИЧНІ ІГРИ

1 Порівняти предмети за формою. Яку форму мають предмети? Що у них спільного і відмінного?

При цьому дитина може порівнювати як об’ємні предмети, так і зображені на папері.

2 Згрупувати предмети за спільною ознакою. Яким одним словом можна назвати кілька предметів? (Наприклад, меблі, посуд, овочі, фрукти, продукти, одяг, частини тіла).

3 Скласти зображення з фрагментів за зразком (пазл, мозаїка) або за власним бажанням (мозаїка).4 Скласти предмети у порядку спадання, зростання різних ознак. З якого треба почати? Який наступний? Чому? Як ти це визначив?

5 Відновити правильний порядок розміщення предметів або подій. Пояснити, чому потрібно зробити саме так. Що було раніше? Що сталося потім? Чим закінчилася казка, історія? Який предмет потрібно розташувати в ряду інших предметів?

6 Встановити відповідність, вибрати потрібний предмет, пояснити, чому саме такий вибір потрібно зробити?

7 Підібрати пару кожному предмету. Які предмети не мають пари?

8 Розділити предмети на групи. Що між ними спільного і чим вони відрізняються? Яким одним словом можна назвати кожну групу предметів?

9 Що не домалював художник в цих предметах? Домалюй.

ІГРИ НА РОЗВИТОК ПРОСТОРОВОГО МИСЛЕННЯ


1 Побудувати за зразком (схемою, кресленням) або за своїм бажанням. У цьому випадку застосовуються різні будівельні елементи або набори: кубики, бруски, пірамідки, кулі. При виконанні цього типу завдань дитина розвиває свої здібності до порівняння та синтезу, тобто відтворення об’єкта.

2 Завдання із рахунковими паличками покращують дрібну моторику рук, уявлення про простір і розташування в ньому предметів, фантазію. Також не зайвим буде звертати увагу дітей на форму, розмір, колір і кількість паличок. Дитині можна запропонувати викласти фігуру (трикутник, квадрат, прямокутник, багатокутник), порахувати кількість використаних паличок, побудувати фігуру за зразком або вигадати свою, назвати геометричні фігури, з яких складається велике зображення.

До завдань з паличками можна підібрати короткі римовані тексти. Вони легко запам’ятовуються та розвивають пам’ять.

ПАЛЬЧИКОВІ ІГРИ розвивають логічне мислення, тренують пам’ять і увагу, дрібну моторику, уяву і творчість. Також вони дозволяють малюкові зорієнтуватися в просторових категоріях: лівий, правий, верх, низ. Для пальчикових ігор зазвичай підбирається римований текст: діти його легко запам’ятовують, а потім намагаються інсценувати й інші невеликі тексти.

СЛОВЕСНІ ІГРИ ТА ЗАВДАННЯДо цієї категорії завдань належать всілякі загадки, ігри, що розвивають творче мислення та уяву.

Діти 4-5 років із задоволенням відгадують загадки. Доцільно їх підбирати за відомими дошкільнятам темами: «Дикі і домашні тварини», «Птахи», «Риби», «Одяг», «Дім», «Рослини» «Транспорт», «Явища природи», «Весна» тощо. Бажано, щоб у них використовувалися нескладні порівняння та метафори. Відгадати буде легше, якщо відповідь буде римуватися із загадкою.
0 Коментарі

Всі коментарі

Додати

Залишити свiй коментар