Група "Білочка" Дітям про правила дорожнього руху


07 Травень, 2020

Дітям про правила дорожнього руху


 Головні правила для маленького пішохода 

На вулицях ми зустрічаємо багато транспорту та людей. Щоб пішоходи та автомобілі не заважали один одному, існують правила дорожнього руху, яких слід дотримуватися.

Говорити з дитиною на цю тему доцільно починаючи з трьох років. Правилами дорожнього руху дітей навчають у дитячому садку та школі, але  чим раніше ви почнете знайомство і вивчення цих правил, тим впевненіше малюки почуватимуть себе на вулиці, а ви себе – спокійніше.

Найголовніше правило для батьків - показуйте малечі власний приклад поведінки на вулиці.

Маленька дитина орієнтується на батьків практично у всьому, тому дуже важливо демонструвати їй хороший приклад. Якщо ви не перебігаєте дорогу в недозволеному місці, завжди дивитеся по сторонам, перш ніж ступити на пішохідний перехід, дитина буде прагнути робити те ж саме.

                                    Навчайте граючись

Нудне читання лекцій дитині ні до чого: вона втомиться, а інформація так і не буде засвоєна, тому ми пропонуємо навчати дитину ПДР в процесі гри.

Наприклад, створіть макет імпровізованої дороги, перехрестя, знаки, машини і пояснюйте дітям, як треба поводитися під час руху.

Як варіант: можна включити в гру улюблені іграшки дитини. Одні з них будуть дотримуватися правила, а інші ні.  Завдання для дитини - пояснити, хто з іграшок не дотримується правил, і вказати на типові помилки.

Не варто в процесі навчання залякувати малюка, що його зіб'є автобус, якщо він не вивчить правила руху для дітей, адже у нього може розвинутися справжня фобія.

                     Повторюйте пройдений матеріал

Безумовно, будь-яка нова для малюка інформація повинна закріпитися в його пам'яті. А допоможе у цьому повторення. Нагадування не повинно бути нав'язливим: не забуваємо про гру. Яким же чином можна закріплювати знання?

     Гуляючи по вулиці, звертайте увагу дитини на пішоходів, які порушили правила, і просіть дитину пояснити, чому вони погано вчинили.

     Купіть дитині барвисті книжки на цю тему.

     Під час перегляду мультфільмів просіть дитину вказати на порушення правил дорожнього руху його героями (якщо такі є). Якщо ж мультиплікаційний герой вчинив правильно, дитина теж повинна це відзначити.

                                     Навчайте поступово

Не треба вивалювати на малюка всі правила дорожнього руху одним скопом. Великий обсяг матеріалу він не зможе осилити, а ваше завзяття може і зовсім відбити у нього бажання щось вивчати.

     Почніть зі знайомства з кольорами світлофора.

     Вивчіть прості знаки.

     Познайомте з основними елементами дороги (тротуар, перехрестя, проїжджа частина).

     Розкажіть йому про види транспорту.

                                  Орієнтація у просторі

Дуже важливо розвивати у дитини орієнтацію в просторі (ліво-право, по ходу руху і проти) і швидкості (швидко-повільно).

 

Правила дорожнього руху для дітей

 

Ось правила руху, які дитина має засвоїти в першу чергу.

      Коли ви з дитиною йдете тротуаром, потрібно дотримуватися       правого боку.

      При переході проїжджої частини покажіть дитині, що треба обов'язково дивитися на дорогу: спочатку вліво, а потім – вправо.

      Поясніть малюкові, що перетинати дорогу можна тільки по  пішохідному переходу, які позначаються спеціальним знаком або смугами на дорозі, «зеброю».

·        Перед тим, як переходити дорогу, треба подивитися на світлофор. Червоне світло говорить, що треба стояти, жовте – приготуватися до руху, зелене – можна переходити вулицю.

·        Автобуси і тролейбуси, які стоять на зупинках, треба обходити ззаду. Так можна побачити, що за ними не йде інша машина. А ось трамвай на зупинці слід обходити тільки спереду, щоб завчасно побачити вагон, який рухається назустріч.

·        Не можна перебігати дорогу перед машиною, що наближається, бо вона не може відразу зупинитися.

·        Не можна гратися біля проїжджої частини або кататися на велосипеді, де забажається – це небезпечно!

Безумовно, це копітка робота, і у батьків не завжди виходить самим дотримуватися цих правил, але з часом ваш малюк порадує вас своїми знаннями дитячих правил дорожнього руху, уважністю і безпечним ставленням до свого життя.

0 Коментарі

Всі коментарі

Додати

Залишити свiй коментар