Група "Білочка" Прийшла весна


20 Березень, 2020

Прийшла весна! Природа пробуджується від зимового сну.

Навколо щодня відбуваються дива… незвичайні, неповторні, притаманні лише весні…

Поспостерігайте з дітьми за весняними явищами природи.

Замалюйте їх у такий собі «чарівний» блокнотик.

Що можна побачити навесні:

·       Оживає трава – де її більше зявляється, чому? Яка вона на дотик? Зверніть увагу на відтінок зеленого кольору молодої травички.

·       Зявляються перші квіти – як вони називаються? Відчуйте аромат кожної квітки. Помилуйтеся красою квітів. Розкажіть, чому не можна рвати першоцвіти.

Створіть «букет» із весняних квітів у своєму блокнотику (у малюнку, аплікації, використовуючи різні техніки).

·       Прокидаються дерева – як лопаються бруньки та зявляються перші листочки, на яких деревах і кущах? Зверніть увагу на те, що на деяких деревах спочатку зявляються квіти, а потім листя, на яких? Замалюйте.

·       Виповзають комашки після зимового сну – хто з них прокинувся? Де їх найбільше збирається? Чому? Поспостерігайте за їхньою поведінкою. Нагадайте правила безпеки під час спостереження за комахами. Деякі з них несуть небезпеку. Оглядайте і себе, і дитину після прогулянок на природі (активізувалися кліщі). При укусах комахами звертайтеся до лікаря, не займайтеся самолікуванням.

·       Послухайте спів пташок – хто щебече? Чи зимували ці птахи з нами? Які птахи повертаються з теплих країв? Чому вони залишали рідну землю? Чим птахи заклопотані навесні?

·       Що відбувається з тваринами – з тими, що живуть у місті, і з тими, що живуть у дикій природі. Нагадайте дітям правила безпеки під час спілкування з незнайомими тваринами, виховуйте обачність у дітей.

·       Поспостерігайте за весняним сонечком – яким воно стало (за яскравістю, висотою сонцестояння, на дотик тощо); що воно дає людям, природі?

·       Яке небо навесні, які хмарки? Згадайте загадки про них. Помилуйтеся красою весняного неба, помрійте. Намалюйте його у «чарівному» блокнотику. Що нагадують вам хмарки? Намалюйте предмети з хмаринок.

Можливо, ви помітите іще щось незвичне, цікаве. Замалюйте це. Придумайте про цю цікавинку казку або оповідання. Нагадуйте про те, що природа – наш дім, і вона потребує нашої турботи та захисту, нашої допомоги.

Читайте вірші, казки та оповідання про природу (В. Біанкі, Є. Чарушина, В. Чухліба, П. Воронька, Г. Бойка та інш.)

Пояснюйте явища природи, показуйте взаємозв’язок явищ живої і неживої природи, діяльності людини, та їх взаємозалежність.

Приємного вам спілкування!

0 Коментарі

Всі коментарі

Додати

Залишити свiй коментар